Sosyal Medya  

FacebookTwitterDiggLinkedinRSS Feed
   

PCB çiziminde en çok merak edilen konulardan biri de, çizilmiş bir PCB'ye logo eklemektir. PCB'lere eklenen logolar hem şirketin veya kişinin imzasını taşımakta, hem de PCB'leri profesyonel bir görünüm kazandırmakta. Bu makalemde, Altium Designer programı ile çizilmiş bir PCB'ye nasıl logo ekleriz bunu göstereceğim.

PCB çizimi başlı başına bir mühendisliktir aslında. Devre elemanlarının PCB üzerinde yerleşimi, iki hat arasındaki genişlik, hatların kalınlığı ve uzunluğu gibi bir çok etken sisteminizin performansını etkilemekte. İyi bir proje ortaya koymak için, yazılım kadar donanımın da kaliteli olması gerekmekte. Amacımız her zaman; kullanımı en kolay, performansı en yüksek ve hata çıkarma olasılığı en az olan bir kart tasarlamak olmalı. Bu yazımda PCB çizimine yeni başlamış veya PCB'yi elle çıkartmak isteyenlere yönelik bir kaç ipucu vereceğim.

PCB çizimine yeni başlayacak çoğu kişinin sorduğu en temel sorudur bu. Çünkü çoğumuz  daha işin başındayken en iyi programı öğrenip, onun üzerinde gelişmek isteriz. Bu niyetle google'a "en iyi çizim programı hangisidir" sorusunu yazarız ve forumlara girip, farklı kişilerin yorumlarını okudukça anlarız ki herkes kendi kullandığı PCB proramını tavsiye etmekte. Sonuç olarak siz yine hangi programı seçeceğinizi karar veremez ya da sizin tarzınıza uymayan bir program seçebilirsiniz.

   
© muhammetefe.com

Joomla Hata Ayıklama Konsolu

Oturum

Profil Bilgisi

Bellek Kullanımı

Veritabanı Sorguları