Sosyal Medya  

FacebookTwitterDiggLinkedinRSS Feed
   

Şirketimize 3adet TOSHIBA P85533e markalı dizüstü bilgisayar satın aldık. Bilgisayardan birine format atmak gerkekti ve bilgisayarı sıfırla sekmesiyle içerisindeki tüm bilgileri ve programları sıfırlayarak, fabrika ayarlarına döndürmek istediğimizde, bigisayar yaklaşık 8saatlik temizleme işleminden sonra tekrar açılmadı. Harddiskteki boot sektör, recovery sektör ve sistemin yüklü olduğu C sektörü tamamen silinmiş. Bilgisayarı orjinal halde geri getirmek için çok farklı yollar denedik ve en sonunda başarılı olduk. Bu makalemde, hangi yolları izlediğimiz, hangi denemelerimizde ne kadar başarılı olduğumuz veya başarısız olduğumuz, en sonunda sistemi UEFI olarak nasıl orjinal hale getirdiğimizi anlatacağım.

İnternetin hızla gelişmesiyle birlikte, internet korsanları da kendilerini devamlı geliştirmekte. Öncelikle şunu kabullenmemiz gerekmekte: İnternete bağlı olan her bilgisayarın ve her sistemin mutlaka bir açığı vardır. Kişisel bilgilerin çalınması için yüzlerce yöntem bulunmakta. Ben bu makalemde sadece trojan, keylogger gibi bilgisayarda gizlenip otomatik olarak çalışan virüsler hakkında bilgi vereceğim ve bu virüsleri bilgisayarımızdan nasıl sileceğimizi anlatacağım. Amacım; antivürüs programlarının yetersiz kaldığı durumlarda bilgisayar güvenliğini elimize almamızı sağlamak.

Ülkemizde bilgisayar kullanıcılarının büyük bir bölümü Windows İşletim Sistemi(WİS) kullanıcısı olduğu için, WİS üzerinde format attıktan sonra veya yeni satın aldıktan sonra kurmanızda büyük faydası olacak 10 programı sizlerle paylaşmak istiyorum. Elbette bu liste herkese göre değişebilir. Ben sizlere bilgisayarınızdan azami verim almanızı sağlayacak bir çok program arasından seçtiklerimi sıralayacağım.

   
© muhammetefe.com

Joomla Hata Ayıklama Konsolu

Oturum

Profil Bilgisi

Bellek Kullanımı

Veritabanı Sorguları